Borász filozófia

Elfogadjuk az évjárat adottságát, mert szerintünk nem célra vezető, ha a természet ellen dolgozunk. Egyes évjáratok a száraz bor készítésnek, más évjáratok pedig az édes bor készítésnek kedveznek.

Nagy figyelemmel kísérjük a dűlők jellemzőit, megismerjük a szőlőfajták jellegzetességeit, emiatt gyakran dűlőnként, külön-külön palackozunk.

A boraink elsősorban hordóban erjednek és érlelődnek, mert fontos, hogy tudjanak lélegezni, de elkerüljük a túl erős karakterű, újhordó jelleget. Így a hordó íze csak kíséri a bort, de nem uralkodik rajta.

Kisebb méretű hordókat használunk, így lehet a tételeket külön-külön feldolgozni, nem kényszerülünk házasításra.

Teret engedünk a spontán erjedésnek, a helyi adottságoknak.  

Image

Feldolgozás

Az ép fürtöket direkt préseljük. Az ülepített mustot 2,2 és 5 hl hordókba fejtjük a pincében.

A must spontán erjed. A bort a hordóban általában 5 hónapon át hagyjuk érlelődni.

A botrytises és részben botrytises fürtöket a koncentrációtól függően vagy direkt préseljük (késői szüretelésű borok), vagy bogyózás után egy éjszakán át áztatjuk és másnap préseljük ki (Szamorodni borok).

A késői szüretelésű boroknál az érlelés kb. 5 hónap, míg a szamorodni esetében kb. 2 év.

Az egyenként szedett aszúszemeket pár héten át egy kádban tároljuk, addig amíg nem szüretelünk hozzá egy alap mustot, amiben megáztatjuk őket, ami körül-belül 2 napot vesz igénybe.

Ezután a megduzzadt aszú szemeket kipréseljük, így születik az aszú bor, ami tovább erjed hordóban. Az érlelés 2-2,5 év.

Image

Házasítás

A házasítás kulcsfontosságú, mivel a boraink több hordóban, és sok tételből állnak, és a célunk a lehető legjobb eredmény elérése a házasítás során.

Mindig törekszünk arra, hogy kiemeljük a bor egyediségét, melyet a hely biztosít számára, az eleganciáját, és a hosszúságát. Fontos, hogy a bort kellemesen lehessen fogyasztani, egyensúlyban legyen.

Image